Spoglądasz za okno, zerkasz w kalendarz i zima się kończy, a wiosna już prawie za pasem? To znak, że nadchodzi sezon weselny! Każdego roku wraz z nim na sale weselne napływają nowe trendy, które stają się inspiracją dla wielu par młodych, wedding planerów, florystów, fryzjerów, projektantów sukien i wielu, wielu innych osób w branży ślubnej... Trendy dotyczą różnych elementów ślubnych: od winietek, przez kwiaty, po fryzury i stroje. Dzisiaj przedstawimy kilka ciekawych trendów ślubnych 2022/2023, które dotyczą dekoracji stołów weselnych.

Styl boho wciąż na topie

W 2021 roku zdecydowanie styl boho/rustykalny był tym, który przeważał na ślubach: rozwiane fryzury, romantyczne koronki, makramy, zielone bukiety, zboże i drewno w ozdobach, czy stodoła jako sala weselna to jego cechy charakterystyczne. W sezonie 2022/2023 ten styl pozostaje trendem! W pędzącym świecie, który aż kipi od technologii wszyscy szukamy wytchnienia i chcemy, by natura była nam bliższa. W wielu obszarach życia możemy zaobserwować inspiracje światem natury, wiejskim stylem życia i idyllicznymi krajobrazami.

Dlatego też, jeśli chcesz udekorować stół weselny w zgodzie z najnowszymi trendami, to koniecznie muszą znaleźć się na nim drewniane elementy, kwiaty polne, a nawet i ornamenty inspirowane wzorami ludowymi. Doskonałym pomysłem są drewniane elementy - na przykład zawieszki na alkohol, winietki lub też podziękowania dla gości w formie drewnianych magnesów.

Minimalizm – kwintesencja nowoczesności

Aktualnie w światowych trendach stawia się bardziej na minimalizm niż na przepych. Cenimy sobie przestrzeń i stawiamy na jakość, a nie ilość. Nie musisz mieć stołów uginających się pod ciężarem bukietów, winietek, świec, podziękowań dla gości, obrusów, a do tego wszystkiego jeszcze naczynia i potrawy. Wybierz dekoracje, które są praktyczne i wysokiej jakości. Dzięki temu ograniczysz ich ilość i zyskasz minimalistyczny efekt.

Drewniane elementy na stół weselny

Idealnie w styl boho/rustykalny wpisują się nasze drewniane winietki, menu, zawieszki na wódkę czy podziękowania dla gości w postaci magnesów. Na gościach na pewno niemałe wrażenie zrobią magnesy - plastry brzozy; prawdziwe drewno, a nie tworzywo sztuczne. Te niewielkie akcesoria: winietki, zawieszki, magnesy i inne, wykonujemy bardzo starannie, nanosząc na nie napisy - nadruk w technologii UV. Dodatkowo ozdobione są kwiatowymi ornamentami. Technologia UV pozwala idealnie oddać nasycone kolory i zapewnia wysoką trwałość.